Telefon no doğrulama

İki faktörlü kimlik doğrulama özelliği, iOS'in veya macOS'in en son sürümünün yüklü olduğu en az bir aygıt kullanan iCloud ve iTunes kullanıcılarına yöneliktir. Daha fazla bilgi edinin.

Apple Kimliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlama

Giriş yaparken doğrulama kodunun gönderilmesini istediğiniz telefon numarasını girin. Kodları kısa mesaj veya otomatik telefon aramasıyla almayı tercih edebilirsiniz. İleri'ye dokunduğunuzda Apple, belirtmiş olduğunuz telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderir. Telefon numaranızı doğrulamak ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı açmak için doğrulama kodunu girin. Bu durumda, iki faktörlü kimlik doğrulamanın zaten açık olduğunu görürsünüz. İki aşamalı doğrulamayı zaten kullanıyor ve güncellemek istiyorsanız  bu özelliği kapatın ve ardından iki faktörlü kimlik doğrulamayı açın.

Hesabınız iki faktörlü kimlik doğrulama için uygun değilse bilgilerinizi korumak için  iki aşamalı doğrulamayı  kullanmaya devam edebilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulama, Apple Kimliğinizin güvenliğini önemli ölçüde artırır. Bu özelliği açtıktan sonra, hesabınıza giriş yapmak için hem bir parolanız hem de güvenilir aygıtlarınıza veya güvenilir telefon numarasına erişiminiz olması gerekir.

Hesabınızı mümkün olduğunca güvende tutmak ve erişiminizi kaybetmemek için uygulamanız gereken birkaç basit kural vardır:. Güvenilir telefon numaralarınızı, güvenilir aygıtlarınızı ve diğer hesap bilgilerinizi Apple Kimliği hesap sayfanızdan yönetebilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmak için doğrulama kodu alabileceğiniz, kayıtlı en az bir güvenilir telefon numaranızın olması gerekir.

Şu adımları uyguladığınızda güvenilir telefon numaralarınızı güncelleyebilirsiniz:.

Hesabınızı telefonla doğrulama

Telefon numarası eklemek istiyorsanız Güvenilir Telefon Numarası Ekleyin'i tıklayın ve telefon numarasını girin. Telefon numarasını kısa mesaj veya otomatik telefon aramasıyla doğrulamayı seçin ve Devam'ı tıklayın. Güvenilir bir telefon numarasını kaldırmak için kaldırmak istediğiniz telefon numarasının yanındaki   simgesini tıklayın. Güvenilir aygıtlarınızın listesini Apple Kimliği hesap sayfasının Aygıtlar bölümünde görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Aygıt listesinde o anda Apple Kimliğinizle giriş yapmış olduğunuz aygıtlar görüntülenir. Model, seri numarası, aygıtın güvenilir olup olmadığı ve Apple Kimliği doğrulama kodları alıp alamayacağı gibi diğer yararlı bilgileri görmek için bir aygıt seçin. İsterseniz güvenilir aygıtları kaldırabilirsiniz.

Sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilmek için

Güvenilir bir aygıtın kaldırılması, siz iki faktörlü kimlik doğrulamayla yeniden giriş yapana kadar aygıtın artık doğrulama kodlarını görüntüleyememesini ve iCloud'a ve aygıttaki diğer Apple servislerine erişiminin engellenmesini sağlar. Güvenilir aygıt listesinden kaldırmadan önce aygıtınızı bulmanız veya silmeniz gerekiyorsa iPhone'umu Bul'u kullanabilirsiniz.


  • en iyi mobil dizi izleme sitesi.
  • Yahoo! adresiyle kaydolma;
  • Telefon Numarası Kime Ait Öğren Beni Kim Aramış Sorgula!

İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanıyorsanız, Apple tarafından sağlanmayan e-posta, kişiler veya takvim uygulamaları gibi üçüncü taraf uygulamalarını ya da servislerini kullanarak hesabınıza giriş yapmak için  uygulamaya özgü bir parolaya  ihtiyacınız vardır. Uygulamaya özgü bir parola oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:.

Uygulamaya özgü parolanızı oluşturduktan sonra, parolayı normalde yaptığınız gibi uygulamanın parola alanına yazın veya yapıştırın. Aygıtlara güvenmek ve doğrulama kodları göndermek için farklı yöntemler kullanır ve daha sade bir kullanıcı deneyimi sunar. Gelişmiş güvenlik gerektiren belirli özelliklerin kullanılabilmesi için iki faktörlü kimlik doğrulama gereklidir.

Daha eski bir özellik olan  iki aşamalı doğrulama daha önce kaydolmuş kullanıcılar için ayrı olarak çalışmaya devam eder. Aşağıdaki adımları izleyerek güvenilir aygıtınızdan parolanızı sıfırlayabilir veya değiştirebilirsiniz. Bu adımlar yalnızca aygıt parolası etkinleştirilmiş olan güvenilir bir aygıtta işe yarar. Yardıma ihtiyacınız varsa veya güvenilir bir aygıta erişiminiz yoksa hesabınıza yeniden erişebilmek için bu adımları deneyin. Giriş yapıyorsanız ve elinizin altında doğrulama kodlarını görebileceğiniz güvenilir bir aygıt yoksa bunun yerine güvenilir telefon numaranıza kısa mesaj veya telefon aramasıyla kod gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Giriş ekranında Kod Almadınız mı? Ayrıca güvenilir bir aygıtta, doğrudan Ayarlar'dan da kod alabilirsiniz. Doğrulama kodunun nasıl alınacağını öğrenin. Bazı durumlarda, güvenilir telefon numaranız iPhone'unuzun arka planında otomatik olarak doğrulanabilir. Yapmanız gereken işlemlerden biri azalmış olsa da hesabınız iki faktörlü kimlik doğrulama ile korunmaya devam eder. Giriş yapamıyorsanız, parolanızı sıfırlayamıyorsanız veya doğrulama kodu alamıyorsanız hesabınıza yeniden erişim sağlamak için hesap kurtarma isteğinde bulunabilirsiniz.

Hesap kurtarma işlemi, hesabınıza erişmeye çalışan kişilerin erişimini engellerken sizin en kısa sürede hesabınıza yeniden erişim sağlamanız için tasarlanmış otomatik bir işlemdir.

Kimliğinizi doğrulamak için hangi hesap bilgilerini sağlayabileceğinize bağlı olarak bu işlem birkaç gün veya daha fazla sürebilir. İki faktörlü kimlik doğrulamada güvenlik sorusu seçmeniz veya bu soruları hatırlamanız gerekmez. Kimliğiniz yalnızca, aygıtlarınıza ve güvenilir telefon numaralarınıza gönderilen doğrulama kodları ve parolanız kullanılarak doğrulanır.

İki faktörlü kimlik doğrulamaya kaydolursanız hesabınızı eski güvenlik ayarlarına döndürmeye ihtiyaç duymanız ihtimaline karşı eski güvenlik sorularınızı iki hafta boyunca kayıtlarımızda tutarız. Bu süre sonunda güvenlik sorularınız silinir. Apple Destek, hesap kurtarma işlemiyle ilgili sorularınıza yanıt verebilir ancak kimliğinizi doğrulayamaz veya bu işlemi herhangi bir şekilde hızlandıramaz.

En iyi deneyim için, Apple Kimliğinizle kullandığınız tüm aygıtlarınızda aşağıdaki sistem gereksinimlerinin karşılandığından emin olun:.

Telefon numaramı girdim ama kodu almadım

Temel sistem gereksinimlerini karşılayan tüm Apple Kimlikleri iki faktörlü kimlik doğrulamaya kaydedilebilir. Kimlerin iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanabileceği konusunda daha fazla bilgi edinin. Yeni bir aygıtta giriş yaptığınızda, diğer güvenilir aygıtlarınızda yeni aygıtın yaklaşık konumunu gösteren haritayı içeren bir bildirim alırsınız. Bu, aygıtın tam konumu değil, o anda kullandığı IP adresine göre hesaplanmış yaklaşık bir konumdur.

Gösterilen konum fiziksel konumunuzu değil, bağlı olduğunuz ağın konumunu belirtiyor olabilir. Giriş yapmaya çalışan kişinin kendiniz olduğunu bilmenize rağmen gösterilen konumu tanımıyorsanız yine de İzin Ver'e dokunup giriş yapmaya devam edebilirsiniz. Ancak Apple Kimliğinizin yeni bir aygıtta giriş yapmak için kullanıldığını gösteren bir bildirim alırsanız ve giriş yapan kişi siz değilseniz giriş denemesinin engellendiğinden emin olmak için İzin Verme'ye dokunun.

Ardından parolanızın sonuna altı basamaklı doğrulama kodunu ekleyerek doğrudan parola alanına yazın. Apple Kimliğinizi iOS'in veya macOS'in önceki bir sürümünde oluşturduysanız iki faktörlü kimlik doğrulamayı kapatabilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulamayı kapattığınızda hesabınızın yalnızca parolanız ve güvenlik soruları ile korunacağını unutmayın. İki faktörlü kimlik doğrulamayı kapatmak için Apple Kimliği hesap sayfanıza  giriş yapın ve Güvenlik bölümünde Düzenle'yi tıklayın.

Yeni güvenlik soruları oluşturup doğum tarihinizi doğruladıktan sonra iki faktörlü kimlik doğrulama kapatılacaktır. Apple Kimliği hesap sayfanızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı kapatma seçeneğini görmüyorsanız bu özelliği kapatamazsınız demektir. Bir başkası Apple Kimliğiniz için izniniz olmadan iki faktörlü kimlik doğrulamayı açtıysa, bu özelliği, Apple Kimliği veya kurtarma e-posta adresinize gönderilen kayıt onayı e-postasından da kapatabilirsiniz. Apple Kimliğinizi daha önceki güvenlik ayarlarına geri yüklemek ve hesabınızın denetimini yeniden ele almak için bu e-postanın altındaki İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Kapat'ı tıklayın.

Bu bağlantı, kaydolmanızı takip eden iki hafta boyunca etkin olur. Apple tarafından üretilmeyen ürünler veya Apple tarafından denetlenmeyen veya test edilmeyen bağımsız web siteleri hakkındaki bilgiler öneri veya onay alınmadan sağlanır.

Hesabınızı telefonla doğrulama - YouTube Yardım

Apple üçüncü taraf web sitelerinin veya ürünlerinin seçimi, performansı veya kullanımıyla ilgili hiçbir sorumluluk almaz. Apple üçüncü taraf web sitesi doğruluğu veya güvenilirliği ile ilgili hiçbir fikir belirtmez. Riskler Internet kullanımının doğal bir parçasıdır. Bu güvenli doğrulama yöntemi, Google ve yahoo.

Kullanıcı adınızı veya şifrenizi isteyen sayfaların güvenilir olduğundan emin olmak için her zaman adresi URL kontrol edin. Google, e-postalarda hiçbir zaman kullanıcı adınızı veya şifrenizi istemez. Siz de oturum açma kimlik bilgileri veya kredi kartı numarası gibi kişisel bilgilerinizi e-posta üzerinden ifşa etmemelisiniz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları. Google Hesabınızı doğrulama Bir Google Hesabı oluşturduğunuzda, hesabı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresine bir doğrulama bağlantısı göndeririz. Hesabınızı doğrulama Hesabınızı doğrulamak için: Hesabı oluşturduktan kısa bir süre sonra Google'dan e-posta alırsınız.

Bu e-postayı açıp içindeki bağlantıyı tıklayın. Bu e-postayı henüz almadıysanız burayı tıklayın. Hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını görmek için  Google Hesabınızda oturum açın.