Cep telefonu ile evi izleme

Kullnadığınız kamera sistemine uygun programlar dışında cep telefonunuzun tarayıcısı sayesinde de uzaktan izleme yapabilmeniz mümkündür. Mobil cihazlarda tarayıcı aracılığıyla güvenlik kamerası izleyebilmek için tarayıcınızın son sürüm lması gerekmektedir.

Son sürümü kullanılan tarayıcıların çoğu bu uygulamayı desteklemektedir. Ancak tarayıcınız son sürüm değilse yine de bazı değişikliklerle bunu yapabilmeniz mümkündür.

internetten evi kamera ile izlemek yardım

Bunun için önce tarayıcınızın 'Ayarlar' kısmından 'Activex Denetimi'ne izin vermelisiniz. Sonraki aşamada kullanıdğınız kamera sisteminin IP adersi ve port numarası kullandığınız tarayıcının adres kısmına girilmelidir.

Son olarak kameranıza ait şifreyi girerek akıllı telefonunuz üzerinden kameranızı uzaktan izlemeye başlayabilirsiniz. Özellştirilmiş uygulamalar sayesinde cep telefonunuzdan basit bir şekilde kameranızı izleyebilirsiniz. Active Webcam diye bi program önermişti geçenlerde arkadaşın biri fazla olmuyor denemedim ama şimdilik bildiğim tek bu program var. Webcamin takılı olduğu bilgisayara sizin durumunuzda evdeki bilgisayara aşağıdaki linkten "Windows Media Encoder 9 Series" bölümünde listelenen programlardan uygun olanı indirip kurun.

Bu program ile bilgisayarinizda bulunan ses ve görüntü kaynaklarından, local ağ üzerindeki ve internetteki diğer bilgisayarlara yayın yapabilirsiniz. İş yerinizdeki bilgisayarda internet explorera mms: Buradaki portno, media encoder tarafından atanan port numarasıdır.

Yenilikler

Evde sabit ip kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. İp cam'ın server kurulumu ile evdeki kamerana ulaşmayı sağlayacak ip adresi ve kullanıcı adı-şifre oluşturulur. Bu ip adresi ile doğrudan kamerayı izlersin. Ya da pc'ye bir tane dvr kart digital video record ve bu karta da kamera bağlarsın.

Bir gözünüz evde kalsın! - Teknoloji Haberleri

Alarm verme, e-posta ile uyarma, harekete duyarlı kayıt gibi özelliklerden dvr kart ile yararlanırsın. Bu tip bir sistem ile istersen ses kaydı da yapabilirsin.. VonDutch senin dediğin programı kullanmaya çalışıyorum ama mms le olanda media player hata verdi diğerinde open url yi bulamadım resimli anlatırsan çok makbule geçer bi de bu program active webcam'ın yaptıklarını yapabiliyormu webcamın önüne biri geçerse alarm falan e-maile uyarı ve sonrasında kayıt gibi Media Encoder'in kullanımı ile ilgili bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hattınızın hızı uygun ise diğerlerini de denersiniz. Işıklar, odaların sıcaklığı da dahil pek çok şeyi uzaktan kontrol etmek mümkün. PronetPlus hizmetiyle tüm bu hizmetleri ön kurulumları yaparak müşterilerine aylık ücret karşılığı sunuyor. Onlarca sensör, kamera ve uygulamalarla evde açılan her kapının, yanan her ışığın, harcanan gazın ve elektriğin ölçüsünü sadece akıllı telefondan takip etmek mümkün.

Bir gözünüz evde kalsın!

Çünkü bu işlemi hizmet satın almadan yapmak pek kolay değil. Öte yandan kullanım kolaylığı da tüketici tercihleri üzerinde etkili oluyor. Kameranın ses ve hareket kontrolünün olmasının yanı sıra gece görüşüne de dikkat ediliyor. Yani oda karanlık olduğunda bile rahatlıkla kayıt yapması isteniyor. Geriye doğru kayıtları izlemek için mutlaka bulut depolama hizmeti soruluyor. Ses ve görüntü kalitesinin tatmin edici olması da öne çıkan bir başka beklenti.

Ayrıca tüm akıllı telefon, tablet veya bilgisayardan bile izlenmesinin yanı sıra şarj ömrü uzun ve rahatlıkla derece hareket eden kameralar müşterilerin gözdesi. Kameranın ses ve hareket algılayıcısının, bebek veya odadaki biri hareket ettiğinde hatasız ve gecikmesiz kayda başlaması şart. Sight bebek kamerası P, HD kayıt yapan kamerasıyla dikkat çekiyor. Ses ve hareket sensörü, WiFi ile uzaktan erişim özelliği ile akıllı telefon ve tablet üzerinden kontrol ediliyor.