arama engelleme z2 casus telefon android telefon pc bağlantı programı samsung galaxy s6 mini arama kaydı gözükmüyor iphone yazılım güncelleme uyarısı kaldırma samsung vodafone sms iphone 7 Plus casus yazılım ücretsiz iphone zil sesi yapma jailbreaksiz android görüşme ses kayıt iphone 5 casus yazilim uyap uyumlu icra takip programi bedava indir bilgisayara casus yazılım yükleme kuaför müşteri takip programı ücretsiz 1 dakikada facebook şifresi öğrenme facebook sifre kirma yollari cep telefonu iphone orjinal yazılım yükleme iphone 5 yazılım güncelleme nasıl yapılır telefondan konum bulma programi iphoneda dreambox ebeveyn kilidini unuttum iphone X safari geçmişi görme facebook arama facebook zaman tüneli şifre kırma s8 arama açılmayan iphone arama engelleme iphone 7 samsung s7 telefon takip etme bilgisayardan iphone takip iphone yazılım güncelleme kaç saat sürer cari hesap google chrome mobil whiplash izle iphone görüşme facebook iphone 5 ses yükseltme jailbreaksiz

Mason Ses – Titreşim Kontrolü ve Sismik Koruma

- Dizel jeneratörlerin depremler sonrasında çalışması kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Bu nedenle deprem bölgelerinde kullanılan titreşim izolatörlerinin sismik koruma görevini de gerçekleştirmesi gerekmektedir.
-  Bu sismik izolatörler SLRS tipi kabinli ve öngerilmeli olmalıdır.
- Kullanılan ekipmanlar deprem yükleri için OSHPAD – California Deprem Enstitüsü tarafından onaylı olmalıdır.
- SLRS tipi sismik yay en az 25 mm çökme kabiliyetine sahip olmalı ve titreşim absorbe verimi de %90’ın üzerinde olmalıdır.
- Sismik İzolatörler SAS (Seismic Anchor Stud) sismik çelik saplamalarla zemine monte edilmelidir.
- Beton zemin ankrajlarında saplamanın çapı ile doğru orantılı belirlenecek EBP sac plakalar kullanılarak saplamanın çalışması sağlanacaktır.
- Cihazın altında orijinal yaylı titreşim izolatörü mevcut ise Z-1011 tipi sismik sınırlayıcılar kullanılmalıdır.
- Seçimler uzman üretici ya da distribütör firma mühendisleri tarafından yapılmalıdır.

- Duman egzost susturucusu tavana 30N tipi neopren ve yaylı kompozit titreşim alıcı askılarla asılmalıdır.
- 30N tipi askı yayları en az 30mm çökme kabiliyetine sahip olmalı ve titreşim absorbe verimi de %90’ın üzerinde olmalıdır.
- Askı yayları neopren ve yaydan oluşmalı yüksek frekanslı titreşimin binaya sirayet ederek sese dönüşmesini engellemelidir.
- Deprem yüklerini kompanse etmek amacı ile 4 yöne SCB tipi(Mafsallı ve çift emniyetli) çelik halatlar SAS sismik saplamalarla ankrajlanacaktır.
- Kullanılan ekipmanlar deprem yükleri için OSHPAD-California Deprem Enstitüsü tarafından onaylı olmalıdır.
- Seçimler uzman üretici ya da distribütör firma mühendisleri tarafından yapılmalıdır.

template MED