Mason Ses – Titreşim Kontrolü ve Sismik Koruma arama engelleme z2 casus telefon android telefon pc bağlantı programı samsung galaxy s6 mini arama kaydı gözükmüyor iphone yazılım güncelleme uyarısı kaldırma samsung vodafone sms iphone 7 Plus casus yazılım ücretsiz iphone zil sesi yapma jailbreaksiz android görüşme ses kayıt iphone 5 casus yazilim uyap uyumlu icra takip programi bedava indir bilgisayara casus yazılım yükleme kuaför müşteri takip programı ücretsiz 1 dakikada facebook şifresi öğrenme facebook sifre kirma yollari cep telefonu iphone orjinal yazılım yükleme iphone 5 yazılım güncelleme nasıl yapılır telefondan konum bulma programi iphoneda dreambox ebeveyn kilidini unuttum iphone X safari geçmişi görme facebook arama facebook zaman tüneli şifre kırma s8 arama açılmayan iphone arama engelleme iphone 7 samsung s7 telefon takip etme bilgisayardan iphone takip iphone yazılım güncelleme kaç saat sürer cari hesap google chrome mobil whiplash izle iphone görüşme facebook iphone 5 ses yükseltme jailbreaksiz

Mason Ses – Titreşim Kontrolü ve Sismik Koruma

- Dizel jeneratörlerin depremler sonrasında çalışması kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Bu nedenle deprem bölgelerinde kullanılan titreşim izolatörlerinin sismik koruma görevini de gerçekleştirmesi gerekmektedir.
-  Bu sismik izolatörler SLRS tipi kabinli ve öngerilmeli olmalıdır.
- Kullanılan ekipmanlar deprem yükleri için OSHPAD – California Deprem Enstitüsü tarafından onaylı olmalıdır.
- SLRS tipi sismik yay en az 25 mm çökme kabiliyetine sahip olmalı ve titreşim absorbe verimi de %90’ın üzerinde olmalıdır.
- Sismik İzolatörler SAS (Seismic Anchor Stud) sismik çelik saplamalarla zemine monte edilmelidir.
- Beton zemin ankrajlarında saplamanın çapı ile doğru orantılı belirlenecek EBP sac plakalar kullanılarak saplamanın çalışması sağlanacaktır.
- Cihazın altında orijinal yaylı titreşim izolatörü mevcut ise Z-1011 tipi sismik sınırlayıcılar kullanılmalıdır.
- Seçimler uzman üretici ya da distribütör firma mühendisleri tarafından yapılmalıdır.

- Duman egzost susturucusu tavana 30N tipi neopren ve yaylı kompozit titreşim alıcı askılarla asılmalıdır.
- 30N tipi askı yayları en az 30mm çökme kabiliyetine sahip olmalı ve titreşim absorbe verimi de %90’ın üzerinde olmalıdır.
- Askı yayları neopren ve yaydan oluşmalı yüksek frekanslı titreşimin binaya sirayet ederek sese dönüşmesini engellemelidir.
- Deprem yüklerini kompanse etmek amacı ile 4 yöne SCB tipi(Mafsallı ve çift emniyetli) çelik halatlar SAS sismik saplamalarla ankrajlanacaktır.
- Kullanılan ekipmanlar deprem yükleri için OSHPAD-California Deprem Enstitüsü tarafından onaylı olmalıdır.
- Seçimler uzman üretici ya da distribütör firma mühendisleri tarafından yapılmalıdır.

template MED